Aspirin Effect 10 saszetek

Aspirin Effect 10 saszetek

22,41 zł

Cena jednostkowa: 22,41 PLN za 10 saszetek

Produkt niedostępny
Przykro nam, produkt jest chwilowo niedostępny.
Dostawy
Płatności
Zwroty
PayPo
Opis produktu

   Kwas acetylosalicylowy, czyli substancja czynna leku Aspirin Effect, to związek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych o właściwościach przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, przeciwzakrzepowych oraz redukujących stan zapalny. Mechanizm jego działania polega na nieodwracalnym hamowaniu enzymów cyklooksygenazy uczestniczących w syntezie prostaglandyn.
Forma zbuforowanego granulatu, który rozpuszcza się w ustach i nie wymaga popijania, przyspiesza terapeutyczny wpływ leku.

Wskazania

  • Bóle o lekkim i średnim nasileniu: bóle głowy różnego pochodzenia (np. migrenowe), bóle zębów, mięśni.
  • Ból i gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.

Skład

1 saszetka zawiera:
  • 500 mg kwasu acetylosalicylowego
  • substancje pomocnicze. Aspirin® Effect, 500 mg, granulat.

Dawkowanie

Dorośli:
  • 1 - 2 saszetki (500 - 1000 mg kwasu acetylosalicylowego) doraźnie lub co 4 - 8 godzin.
  • Maksymalna dawka dobowa wynosi 8 saszetek.

Młodzież powyżej 12. roku życia:
  • 1 saszetka (500 mg) doraźnie lub co 4 - 8 godzin.
  • Nie wolno przekraczać 3 saszetek w ciągu dnia.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Nadwrażliwość na inne substancje czynne z grupy z NLPZ.
  • Astma oskrzelowa, przewlekłe schorzenia układu oddechowego, gorączka sienna, obrzęk błony śluzowej nosa (ryzyko nasilenia objawów).
  • Czynna lub przebyta choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, stany zapalne lub krwawienia z przewodu pokarmowego.
  • Ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca.
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi.
  • Jednoczesne przyjmowanie środków przeciwzakrzepowych lub metotreksatu.
  • Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub nabyta methemoglobinemia.
  • Wiek poniżej 12. roku życia (zwłaszcza w przebiegu infekcji wirusowych - duże ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a).
  • III trymestr ciąży i okres karmienia piersią.

Opakowanie

10 saszetek
Rozwiń pełny opis produktu

Ulotka

Rodzaj produktu

Lek

Producent
BAYER SP. Z O.O.
ul. Biała 12/12
11-111 Wawa, Polska
EAN
5909990841394
Substancje czynne z rejestrów leczniczych
Grupy produktowe
Dodaj opinię
Paduden Express 200 mg 20 kapsułek
Produkt dostępny w magazynie

Paduden Express 200 mg 20 kapsułek

8,57 zł
Aleve 24 tabletki
Produkt dostępny w magazynie

Aleve 24 tabletki

23,98 zł
Saridon 10 tabletek
Produkt dostępny w magazynie

Saridon 10 tabletek

13,97 zł