












Opis produktu
Fervex ExtraTabs zawiera dwie substancje czynne: paracetamol, który łagodzi i zmniejsza gorączkę oraz chlorofenaminy maleinian, który zmniejsza ilość wydzieliny z nosa, łzawienie oczu i kichanie. Lek przeznaczony jest do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 15 lat.
paracetamol 500 mg,
chlorofenaminy maleinian 4 mg
Wskazania
Leczenie objawów przeziębienia, zapalenia błony śluzowej nosa i gardła, stanów grypopodobnych (wodnista wydzielina z nosa i łzawienie oczu, kichanie, bóle głowy, gorączka).Skład
Jedna tabletka powlekana zawiera:paracetamol 500 mg,
chlorofenaminy maleinian 4 mg
Dawkowanie
Dorośli i dzieci o masie ciała powyżej 50 kg (> 15 lat): 1 tabletka, nie częściej niż co 4 godziny. Nie przekraczać maksymalnej dawki 4 tabletek na dobę.Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą; dzieci poniżej 15 lat; związane z paracetamolem: ciężka niewydolność wątroby lub czynna niewyrównana choroba wątroby; związane z chlorofenaminy maleinianem: ryzyko wystąpienia jaskry z zamkniętym kątem przesączania, ryzyko zatrzymania moczu związane z zaburzeniami układu moczowego i gruczołu krokowegoOpakowanie
16 tabletekUwagi
Leczenie poddać ocenie w przypadku wysokiej lub utrzymującej się gorączki, wystąpienia nadkażenia lub objawów utrzymujących się powyżej 5 dni. W celu uniknięcia przedawkowania sprawdzić czy inne przyjmowane leki (na receptę lub bez) nie zawierają paracetamolu lub chlorofenaminy maleinianu, przestrzegać maksymalnie zalecanych dawek. Produkt może powodować reakcje alergiczne (zawiera barwnik azowy, azorubinę).Rozwiń pełny opis produktu
Ulotka
Cechy produktu
Rodzaj produktu
Lek
Marki
Producent
EAN
8027950505074
Substancje czynne z rejestrów leczniczych
Grupy produktowe
Opinie
Dodaj opinię

Produkt dostępny w magazynie
Nurofen Forte ibuprofen 400 mg na silny ból i gorączkę tabletki 48 szt.
25,95 zł

Produkt dostępny w magazynie
Nurofen Forte ibuprofen 400 mg na silny ból i gorączkę tabletki 48 szt.
25,95 zł

Produkt dostępny w magazynie
Nurofen Forte ibuprofen 400 mg na silny ból i gorączkę tabletki 48 szt.
25,95 zł