Aspirin 500 mg 100 tabl.
Zamów w ciągu21 h : 49 min : 27 sekWYSYŁKA DZISIAJ!

Aspirin 500 mg 100 tabl.

59,40 zł

Cena jednostkowa: 5,94 PLN za 10 tabletek

Produkt niedostępny
Przykro nam, produkt jest chwilowo niedostępny.
Dostawy
Płatności
Zwroty
PayPo
Opis produktu

Aspirin w dawce 500 mg to lek w postaci tabletek, stosowany podczas bóli różnego pochodzenia i o różny, natężeniu, a także w gorączce. Lek wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.

Wskazania

Wskazania: bóle o lekkim i średnim nasileniu: bóle głowy różnego pochodzenia (np. migrenowe), bóle zębów, bóle mięśni; ból i gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy. Lek działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.

Skład

1 tabletka zawiera: Substancją czynną kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) 500 mg. Inne składniki leku to: sodu cytrynian, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy bezwodny, sodu węglan bezwodny.

Dawkowanie

Dorośli: 1-2 tabletki jednorazowo, w razie potrzeby dawka może być powtarzana co 4-8 godzin. Maksymalna dawka to 8 tabletek dziennie. Młodzież powyżej 12 lat: 1 tabletka jednorazowo, maksymalnie 3 tabletka dziennie.  Dzieci poniżej 12 roku życia: jedynie na zlecenie lekarza

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Aspirin: jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników leku Aspirin; jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna; jeśli u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy; jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca lub ciężka niewydolność wątroby, lub ciężka niewydolność nerek; jeśli u pacjenta występują napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych; jeśli pacjent stosuje jednocześnie lek metotreksat (stosowany m.in. w chorobach nowotworowych) w dawkach 15 mg na tydzień lub większych; jeśli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży, u dzieci poniżej 12 lat w przebiegu infekcji wirusowych, zwłaszcza w przypadku zakażenia wirusem grypy A i B oraz ospy wietrznej, ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye’a - rzadkiej, ale poważnej choroby, powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu.

Opakowanie

100 tabletek
Rozwiń pełny opis produktu

Ulotka

Rodzaj produktu

Lek

EAN
5909991438593
Substancje czynne z rejestrów leczniczych
Dodaj opinię
TEST - Dostawa jeszcze dziś!
Herbapect syrop 240 g
Produkt dostępny w magazynie

Herbapect syrop 240 g

15,67 zł
TEST - Dostawa jeszcze dziś!
Irigasin zestaw irygator + 12 saszetek
Produkt dostępny w magazynie

Irigasin zestaw irygator + 12 saszetek

17,49 zł
TEST - Dostawa jeszcze dziś!
DISNEMAR dla dorosłych aereozol do nosa 25 ml
Produkt dostępny w magazynie

DISNEMAR dla dorosłych aereozol do nosa 25 ml

17,64 zł