Aspirin 500 mg 10 tabletek
Zamów w ciągu23 h : 23 min : 30 sekWYSYŁKA DZISIAJ!

Aspirin 500 mg 10 tabletek

7,31 zł

Cena jednostkowa: 7,31 PLN za 10 tabletek

Produkt niedostępny
Przykro nam, produkt jest chwilowo niedostępny.
Dostawy
Płatności
Zwroty
PayPo
Opis produktu
Aspirin® firmy Bayer to lek w postaci tabletek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym oraz przeciwzapalnym. Wskazaniem do stosowania preparatu jest ból o nasileniu małym do umiarkowanego, w tym ból głowy, bóle mięśni, jak również gorączka i bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie. Każda tabletka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego.

Wskazania

  • Bóle o małym lub umiarkowanym nasileniu.
  • Gorączka.

Skład

1 tabletka zawiera:

  • substancję czynną: kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) 500 mg,
  • pozostałe składniki: celuloza, skrobia kukurydziana.

Dawkowanie

  • Dorośli: jednorazowo 1-2 tabletki.
  • W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin.
  • Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę, tj. 4000 mg kwasu acetylosalicylowego.
  • Młodzież w wieku powyżej 12 lat: jednorazowo 1 tabletkę, wyłącznie na zlecenie lekarza.
  • W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin.
  • Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletek na dobę, tj. 1500 mg kwasy acetylosalicylowego.
  • Tabletki należy przyjmować doustnie, po posiłkach, z dużą ilością płynu.

Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przeciwwskazania

  • Uczulenie na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Skaza krwotoczna.
  • Ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy.
  • Ciężka niewydolność serca.
  • Ciężka niewydolność wątroby.
  • Ciężka niewydolność nerek.
  • Wystąpienie w przeszłości u pacjenta napadów astmy oskrzelowej, wywołanej podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
  • Jednoczesne stosowanie metotreksatu (lek stosowany m.in. w chorobach nowotworowych) w dawkach 15 mg na tydzień lub większych.
  • Nie stosować:
    • u pacjentek w ostatnim trymestrze ciąży,
    • u dzieci poniżej 12 roku życia.

Opakowanie

10 tabletek
Rozwiń pełny opis produktu

Ulotka

Rodzaj produktu

Lek

EAN
5909991485085
Substancje czynne z rejestrów leczniczych
Dodaj opinię
TEST - Dostawa jeszcze dziś!
Aspirin 500 mg 100 tabletek*
Produkt dostępny w magazynie

Aspirin 500 mg 100 tabletek*

46,75 zł
TEST - Dostawa jeszcze dziś!
Dextin roztwór doustny 25mg 20 saszetek po 10 ml
Produkt dostępny w magazynie

Dextin roztwór doustny 25mg 20 saszetek po 10 ml

15,38 zł
TEST - Dostawa jeszcze dziś!
No-Spa MAX (No-Spa Forte) 0,08 g 20 tabletek
Produkt dostępny w magazynie

No-Spa MAX (No-Spa Forte) 0,08 g 20 tabletek

18,74 zł