MIG 20 tabletek

MIG 20 tabletek

10,29 zł

Cena jednostkowa: 5,14 PLN za 10 tabletek

Produkt dostępny w magazynie
Dostawy
Płatności
Zwroty
PayPo
Opis produktu

Skład:

1 tabletka zawiera: substancję czynną: ibuprofen 400mg

Substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian, hypromeloza 6 mPas, makrogol 4000, powidon K30, tytanu dwutlenek (E171)

 

 

Wskazania:

Mig to lek wydawany bez recepty przeznaczony do stosowania przy leczeniu objawowym bólu o średnim i umiarkowanym nasileniu oraz przy gorączce.

Działanie:

MIG jest lekiem przeciwzapalnym i przeciwbólowym (niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym, NLPZ) wykazującym działanie obniżające gorączkę (przeciwgorączkowe).

Dawkowanie:

Tabletki Mig należy połykać w całości popijając dużą ilością płynu, w trakcie lub po posiłku. Pacjentom z wrażliwym przewodem pokarmowym zaleca się przyjmowanie tabletek podczas posiłków.

Dzieci 6-9 lat (20-29kg), 200 mg ibuprofenu jednorazowo, 600 mg ibuprofenu dobowo,

Dzieci 10-12lat (30-39kg), 200 mg ibuprofenu jednorazowo, 800mg ibuprofenu dobowo,

Młodzież powyżej 12 lat i dorośli ( 40kg), 200-400 mg ibuprofenu jednorazowo, 1200 mg ibuprofenu dobowo.

Tabletkę leku można podzielić na równe dawki.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na substancję czynną ibuprofen lub na którąkolwiek substancję pomocniczą

Nie należy stosować przy skurczu oskrzeli, astmie, nieżycie nosa lub pokrzywce po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych lekach przeciwzapalnych

Nie należy stosować przy chorobie wrzodowej żołądkai dwunastnicy, przy krwawieniach z przewodu pokarmowego

Nie należy stosować przy ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby oraz przy ciężkiej niewydolności serca

Nie należy stosować u dzieci o masie ciała poniżej 20 kg (6 lat)

W pierwszym i drugim trymestrze ciąży oraz podczas karmienia piersią stosować tylko po konsultacji z lekarzem.

Nie należy stosować w trzecim trymestrze ciąży 

Rozwiń pełny opis produktu

Ulotka

Rodzaj produktu

Lek

EAN
5909990657971
Substancje czynne z rejestrów leczniczych
Dodaj opinię
Aleve 24 tabletki
Produkt dostępny w magazynie

Aleve 24 tabletki

23,98 zł
Scorbolamid EXTRA 20 tabletek
Produkt dostępny w magazynie

Scorbolamid EXTRA 20 tabletek

15,68 zł
PIC Thermogel kompres żelowy 17x30 cm z opaską elastyczną
Produkt dostępny w magazynie

PIC Thermogel kompres żelowy 17x30 cm z opaską elastyczną

34,98 zł