Ibument żel 100 g

Ibument żel 100 g

17,54 zł

Cena jednostkowa: 17,54 PLN za 100 g

Produkt niedostępny
Przykro nam, produkt jest chwilowo niedostępny.
Dostawy
Płatności
Zwroty
PayPo
Opis produktu
Ibument ze względu na zawartość ibuprofenu wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które zmniejszają stan zapalny w miejscu zmienionym chorobowo, łagodzą ból i zmniejszają obrzęk.
Lewomentol działa miejscowo znieczulająco, powoduje również miejscowe przekrwienie tkanek.
Skojarzone działanie obu składników powoduje, że po naniesieniu na skórę żelu następuje bardzo szybkie uśmierzenie bólu, utrzymujące się przez kilka godzin.

Wskazania

Ibument jest produktem leczniczym o miejscowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, wskazanym w leczeniu:
• bólu i obrzęków wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręceń stawów), kontuzji sportowych;
• bólów reumatycznych, w tym bólu stawów spowodowanych zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi;
• bólu pleców, lumbago, bólów mięśniowych, bólów w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach.

Ibument jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Skład

1 g żelu zawiera 50 mg ibuprofenu (Ibuprofenum) i 30 mg lewomentolu (Levomentholum).

Substancje pomocnicze: Etanol 96%, Karbomer 980, Glikol propylenowy, Diizopropanolamina 85%, Woda oczyszczona

Dawkowanie

  • Dorośli i dzieci powyżej 12 lat
    Żel nałożyć na bolące miejsce i delikatnie wmasować, aż do wchłonięcia produktu leczniczego.
    Jednorazowo należy stosować 1 do 4 cm żelu. W razie konieczności powtarzać, maksymalnie do 3 razy na dobę. Nie stosować żelu częściej, niż co 4 godziny.

Przeciwwskazania

  • Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat.
  • Nadwrażliwość na substancje czynne, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
  • U osób z astmą, u których występowały w przeszłości napady duszności, wysypka, nieżyt błony śluzowej nosa po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Opakowanie

100 g
Rozwiń pełny opis produktu

Ulotka

Rodzaj produktu

Lek

Marki
EAN
5901887038023
Substancje czynne z rejestrów leczniczych
Dodaj opinię
Felogel Max żel 23,2 mg/g 120 g
Produkt dostępny w magazynie

Felogel Max żel 23,2 mg/g 120 g

24,57 zł
Etopiryna 10 tabletek
Produkt dostępny w magazynie

Etopiryna 10 tabletek

22,73 zł
Mel 30 tabletek
Produkt dostępny w magazynie

Mel 30 tabletek

16,94 zł