
Opis produktu
Metafen to doskonała pomoc na sytuacje bólu, gorączki i stanów zapalnych. Tabletki do podawania doustnego zawierają dwie substancje czynne: ibuprofen oraz paracetamol. Oba wykazują działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe (ibuprofen obwodowe, paracetamol ośrodkowe), zaś ibuprofen dodatkowo działa przeciwzapalnie
Wskazania
Bóle różnego pochodzenia, w tym: bóle głowy, migrena, bóle menstruacyjne, bóle zębów, bóle mięśni, bóle kości i stawów, bóle lędźwiowo-krzyżowe, bóle pourazowe, nerwobóle, gorączka.Skład
1 tabletka zawiera:
- substancje czynne: ibuprofen 200mg, paracetamol 325mg,
- oraz substancje pomocnicze: powidon, skrobia żelowana, celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu.
Dawkowanie
Metafen zaleca się przyjmować po posiłku.- Dorośli: jednorazowo 1 lub 2 tabletki. W razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę. Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.
- Dzieci w wieku powyżej 12 lat: jednorazowo 1 tabletkę. W razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.
Przeciwwskazania
- Uczulenie na którykolwiek ze składników leku,
- ciężka niewydolność nerek lub wątroby,
- choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy,
- nadciśnienie tętnicze,
- ciężka niewydolność serca,
- ciąża,
- laktacja,
- stosowanie leków przeciwzakrzepowych,
- stosowanie innych NLPZ w tym inhibitorów COX-2,
- niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej,
- nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, alkoholizm, toczeń rumieniowaty, astma oskrzelowa.
Opakowanie
50 tabletekRozwiń pełny opis produktu
Ulotka
Cechy produktu
Rodzaj produktu
Lek
EAN
5903060605114
Substancje czynne z rejestrów leczniczych
Opinie
Dodaj opinię