Metafen 20 tabletek
Metafen 20 tabletek
Metafen 20 tabletek
Metafen 20 tabletek
Metafen 20 tabletek

Metafen 20 tabletek

30,99 zł

Cena jednostkowa: 15,49 PLN za 10 tabletek

Produkt dostępny w magazynie
Dostawy
Płatności
Zwroty
PayPo
Opis produktu

Ibuprofenum + Paracetamolum

Lek Metafen stanowi połączenie dwóch substancji czynnych - ibuprofenu i paracetamolu - o synergistycznym działaniu. Pierwszy związek jest przedstawicielem grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Zmniejsza aktywność enzymu uczestniczącego w syntezie endogennych czynników indukujących procesy zapalne i gorączkę oraz pobudzających receptory bólowe. W efekcie obserwuje się załagodzenie lub zniesienie bólu, obniżenie gorączki, ograniczenie objawów zapalenia tkanek.
Druga substancja czynna, paracetamol, działa podobnie do ibuprofenu, jednakże jej wpływ przeciwbólowy i przeciwgorączkowy ma charakter ośrodkowy. Nie wywiera efektu przeciwzapalnego.

Wskazania

  • Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: głowy (w tym bóle napięciowe, migrenowe i towarzyszące zapaleniu zatok przynosowych), zębów, mięśni, kości, stawów, po urazach i operacjach, w przeziębieniu i grypie, nerwobóle.
  • Bolesne miesiączkowanie.
  • Gorączka różnego pochodzenia.

Dawkowanie

  • Preparat do stosowania doustnego.
  • Kapsułkę przyjąć wraz z posiłkiem oraz popić 100 ml niegazowanej wody (ok. pół szklanki). Nie rozgryzać, nie dzielić, nie ssać, nie żuć.


Dorośli: 1 - 2 tabletki doraźnie lub do 3 razy na dobę. Maksymalnie 6 tabletek dziennie.
Dzieci powyżej 12. roku życia: 1 tabletka doraźnie lub do 3 razy na dobę. Maksymalnie 3 tabletki w ciągu dnia.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inny lek z grupy NLPZ.
  • Wystąpienie w przeszłości duszności, napadu astmy oskrzelowej, obrzęku błony śluzowej nosa, reakcji skórnej lub innego rodzaju odczynu alergicznego po zastosowaniu dowolnego leku z grupy NLPZ.
  • Czynna lub wyleczona: choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego, owrzodzenie lub perforacja przewodu pokarmowego. 
  • Ciężka niewydolność serca, nerek i/lub wątroby.
  • Krwawienia o nieznanej przyczynie.
  • Skazy krwotoczne.
  • III trymestr ciąży (ryzyko wystąpienia powikłań w czasie porodu lub połogu).
  • Dzieci poniżej 12. roku życia.
  • Jednoczesne przyjmowanie innych leków z grupy NLPZ (ryzyko nasilenia działań niepożądanych).
  • Ciężkie odwodnienie.

Opakowanie

20 tabletek
Rozwiń pełny opis produktu

Ulotka

Rodzaj produktu

Lek

EAN
5909991183455
Substancje czynne z rejestrów leczniczych
Dodaj opinię
Aromatol płyn 100 ml
Produkt dostępny w magazynie

Aromatol płyn 100 ml

11,89 zł
Apap ICE Chłodzący Plaster Hydrożelowy 2 sztuki
Produkt dostępny w magazynie

Apap ICE Chłodzący Plaster Hydrożelowy 2 sztuki

8,73 zł
Nurofen Forte ibuprofen 400 mg na silny ból i gorączkę tabletki 48 szt.