
Opis produktu
To płynna forma Paracetamolu o truskawkowym smaku, stworzona z myślą o najmłodszych pacjentach (zawiesinę można stosować u dzieci już od 3 miesiąca życia) oraz osobach mających kłopoty z przełykaniem tabletek.
Do dawkowania leku należy używać miarki dołączonej do opakowania. Umożliwia to odmierzanie dokładnej dawki.
Dawkę ustala się wg masy ciała dziecka (przeciętnie jednorazowo 10 do 15 mg/kg mc.) lub wg poniższego schematu.
Dzieci
Nie należy podawać produktu leczniczego częściej niż co 4 godziny, maksymalnie do
4 dawek na dobę. Nie przekraczać dawki
60 mg paracetamolu/kg mc. /24 godz..
Stosowanie u dzieci poniżej 2 lat powinno być zalecone przez lekarza.
Nie podawać dzieciom dłużej niż 3 dni bez porozumienia z lekarzem.
Produkt leczniczy nie powinien być stosowany bez porozumienia z lekarzem dłużej niż 10 dni:
Wskazania
Paracetamol Aflofarm zalecany jest w gorączce np. w przebiegu przeziębienia i grypy, a także w bólach różnego pochodzenia o małym i umiarkowanym nasileniu:- bóle głowy;
- bóle zębów;
- bóle związane z ząbkowaniem;
- bóle po zabiegach stomatologicznych i chirurgicznych;
- bóle mięśniowe, bóle kostno-stawowe.
Skład
- Substancja czynna: 5 ml zawiesiny doustnej zawiera 120 mg paracetamolu (Paracetamolum).
- Substancje pomocnicze o znanym działaniu: czerwień koszenilowa, sacharoza.
Dawkowanie
Podanie doustne:Do dawkowania leku należy używać miarki dołączonej do opakowania. Umożliwia to odmierzanie dokładnej dawki.
Dawkę ustala się wg masy ciała dziecka (przeciętnie jednorazowo 10 do 15 mg/kg mc.) lub wg poniższego schematu.
Dzieci
- w wieku od 3 m. ż. do 12 m. ż.:
- w wieku od 1 do 6 lat:
- w wieku od 6 do 12 lat:
Nie należy podawać produktu leczniczego częściej niż co 4 godziny, maksymalnie do
4 dawek na dobę. Nie przekraczać dawki
60 mg paracetamolu/kg mc. /24 godz..
Stosowanie u dzieci poniżej 2 lat powinno być zalecone przez lekarza.
Nie podawać dzieciom dłużej niż 3 dni bez porozumienia z lekarzem.
Produkt leczniczy nie powinien być stosowany bez porozumienia z lekarzem dłużej niż 10 dni:
- w przypadku dolegliwości bólowych, 3 dni
- w przypadku utrzymującej się gorączki i 2 dni w przypadku objawów przeziębienia.
Przeciwwskazania
- Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- Ciężka niewydolność wątroby lub nerek
- Wirusowe zapalenie wątroby
- Choroba alkoholowa
Opakowanie
100 mlRozwiń pełny opis produktu
Ulotka
Cechy produktu
Rodzaj produktu
Lek
Producent
EAN
5909991076115
Substancje czynne z rejestrów leczniczych
Grupy produktowe
Opinie
Dodaj opinię

Produkt dostępny w magazynie
Nurofen dla dzieci Junior ibuprofen smak truskawkowy zawiesina 100 ml
24,98 zł

Produkt dostępny w magazynie
Nurofen dla dzieci Forte ibuprofen 200 mg/5 ml smak truskawkowy zawiesina 100 ml
22,99 zł

Produkt dostępny w magazynie
Nurofen dla dzieci Forte ibuprofen 200 mg/5 ml smak pomarańczowy zawiesina 100 ml
24,51 zł

Produkt dostępny w magazynie
Nurofen dla dzieci Junior ibuprofen smak truskawkowy zawiesina 100 ml
24,98 zł

Produkt dostępny w magazynie
Nurofen dla dzieci Forte ibuprofen 200 mg/5 ml smak truskawkowy zawiesina 100 ml
22,99 zł

Produkt dostępny w magazynie
Nurofen dla dzieci Forte ibuprofen 200 mg/5 ml smak pomarańczowy zawiesina 100 ml
24,51 zł

Produkt dostępny w magazynie
Nurofen dla dzieci Junior ibuprofen smak truskawkowy zawiesina 100 ml
24,98 zł

Produkt dostępny w magazynie
Nurofen dla dzieci Forte ibuprofen 200 mg/5 ml smak truskawkowy zawiesina 100 ml
22,99 zł

Produkt dostępny w magazynie
Nurofen dla dzieci Forte ibuprofen 200 mg/5 ml smak pomarańczowy zawiesina 100 ml
24,51 zł

Produkt dostępny w magazynie
Nurofen dla dzieci Forte ibuprofen 200 mg/5 ml smak pomarańczowy zawiesina 100 ml
24,51 zł