Paracetamol Hasco zawiesina doustna 0,12 g/5ml 150 g

Paracetamol Hasco zawiesina doustna 0,12 g/5ml 150 g

12,36 zł

Cena jednostkowa: 8,24 PLN za 100 g

Produkt dostępny w magazynie
Dostawy
Płatności
Zwroty
PayPo
Opis produktu

PARACETAMOL HASCO 120 mg/5ml zawiesina doustna o smaku truskawkowym 150 g

Paracetamolum

Lek Paracetamol Hasco, zawiesina doustna jest lekiem przeciwgorączkowym i przeciwbólowym przeznaczonym do stosowania u niemowląt i dzieci. Stosowany w zalecanych dawkach jest dobrze tolerowany. 
Substancja czynna leku to paracetamol, który zmniejsza ból oraz obniża gorączkę. Działanie wynika z hamowania aktywności ośrodkowej cyklooksygenazy odpowiedzialnej za powstawanie czynników podnoszących temperaturę ciała i pobudzających receptory bólowe. Związek nie wywiera wpływu przeciwzapalnego ani nie zmniejsza syntezy prostaglandyn na obwodzie, dzięki czemu - w porównaniu do leków z grupy NLPZ - nie drażni błony śluzowej żołądka i nie zaburza procesów krzepnięcia krwi.

Wskazania

  • Gorączka.
  • Bóle różnego pochodzenia, np.: po zabiegach chirurgicznych, związane z ząbkowaniem i wyrzynaniem się zębów stałych, bóle głowy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu.
  • Dolegliwości towarzyszące reakcji organizmu na szczepionkę (ból, gorączka, odczyn miejscowy).

Skład

Sirupus 120 mg/5 ml
Paracetamolum 1,94 g
Vehiculum 

ad 100,00 g

Dawkowanie

  • Preparat do stosowania doustnego. 
  • W celu prawidłowego odmierzania dawek wskazane jest używać miarki dołączonej do opakowania.

Przykładowy schemat obliczania dawki leku (zamieszczony w ulotce preparatu):

Jeżeli po 3 dniach przyjmowania leku objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu, należy zgłosić się do lekarza.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Ciężka niewydolność wątroby lub nerek albo inne poważne choroby tych narządów.
  • Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej.
  • Jednoczesne przyjmowanie innych preparatów zawierających paracetamol (ryzyko nasilenia działań niepożądanych lub zatrucia).
  • Stan niedożywienia organizmu.

Opakowanie

150g
Rozwiń pełny opis produktu

Ulotka

Rodzaj produktu

Lek

EAN
5909990829910
Substancje czynne z rejestrów leczniczych
Grupy produktowe
Dodaj opinię
Pyrosal Kid syrop 100 ml
Produkt dostępny w magazynie

Pyrosal Kid syrop 100 ml

13,49 zł
Apap Noc 12 tabletek
Produkt dostępny w magazynie

Apap Noc 12 tabletek

11,38 zł
Nurofen dla dzieci ibuprofen 125 mg czopki 10 szt.
Produkt dostępny w magazynie

Nurofen dla dzieci ibuprofen 125 mg czopki 10 szt.

23,09 zł