Nurofen dla dzieci ibuprofen 60 mg czopki 10 szt.
Nurofen dla dzieci ibuprofen 60 mg czopki 10 szt.
Nurofen dla dzieci ibuprofen 60 mg czopki 10 szt.
Nurofen dla dzieci ibuprofen 60 mg czopki 10 szt.
Nurofen dla dzieci ibuprofen 60 mg czopki 10 szt.
Zamów w ciągu18 h : 13 min : 36 sekWYSYŁKA DZISIAJ!

Nurofen dla dzieci ibuprofen 60 mg czopki 10 szt.

28,57 zł

Cena jednostkowa: 28,57 PLN za 1 zestaw

Produkt niedostępny
Przykro nam, produkt jest chwilowo niedostępny.
Dostawy
Płatności
Zwroty
PayPo
Opis produktu

Wskazania

Lek przeznaczony do objawowego leczenia:

  • gorączki
  • bólu o nasileniu małym do umiarkowanego
  • Lek stosuje się gdy podanie leku w formie doustnej jest niewskazane np. przy występowaniu wymiotów.

Skład

  • Substancją czynną leku jest ibuprofen.
  • Każdy czopek zawiera 60 mg ibuprofenu.
  • Ponadto lek zawiera: tłuszcz stały (Witepsol H15), tłuszcz stały (Witepsol W45.

Dawkowanie

Nurofen dla dzieci należy stosować wyłącznie u dzieci powyżej 3 miesiąca życia, o masie ciała nie mniejszej niż 6 kg. Nie należy przekraczać maksymalnej pojedynczej dawki 10 mg na kg masy ciała. Między podaniem kolejnej dawki powinno minąć minimum 6 godzin. Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej 20-30 mg ibuprofenu na kg masy ciała podzielonej na 3 do 4 pojedynczych dawek. Nurofen dla dzieci należy stosować zgodnie z poniższym schematem dawkowania (masa ciała dziecka jest bardziej istotna niż jego wiek).

Masa ciała dziecka (wiek) Dawka, Jak często?
  • 6 do 8 kg (3 do około 9 miesięcy)1 czopek W razie potrzeby kolejny czopek po co najmniej 6-8 godzinach. Nie stosować więcej niż 3 czopki w ciągu 24 godzin,
  • 8 do 12,5 kg (około 9 miesięcy do 2 lat)1 czopek W razie potrzeby kolejny czopek po co najmniej 6 godzinach.
Nie stosować więcej niż 4 czopki w ciągu 24 godzin.

 

  • Czopki przeznaczone są do stosowania doodbytniczego. Przed zastosowaniem czopek można ogrzać w dłoniach.
  • Nie należy stosować leku Nurofen dla dzieci dłużej niż 3 dni.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Nurofen dla dzieci:

  • jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na ibuprofen lub inne podobne leki przeciwbólowe (z grupy NLPZ) lub którykolwiek z pozostałych składników Nurofen dla dzieci,  
  • jeśli kiedykolwiek wystąpiła duszność, astma, katar lub pokrzywka po stosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych podobnych leków przeciwbólowych (z grupy NLPZ),
  • jeśli kiedykolwiek wystąpiło krwawienie lub . perforacja przewodu pokarmowego związana z wcześniejszym stosowaniem leków z grupy  NLPZ,
  • jeśli obecnie występuje lub występowało owrzodzenie żołądka lub krwawienie z żołądka,
  • jeśli występuje ciężka niewydolność wątroby, 1 nerek lub serca,
  • w ostatnim trymestrze dąży,
  • u niemowląt o wadze poniżej 6 kg (3. miesiąca życia).

Opakowanie

10 sztuk
Rozwiń pełny opis produktu

Ulotka

Rodzaj produktu

Lek

EAN
5909990617630
Substancje czynne z rejestrów leczniczych
Dodaj opinię
TEST - Dostawa jeszcze dziś!
SOLbaby Gardło Syrop 100 ml
Produkt dostępny w magazynie

SOLbaby Gardło Syrop 100 ml

12,88 zł
TEST - Dostawa jeszcze dziś!
Ibum Forte Pure zawiesina 100 g
Produkt dostępny w magazynie

Ibum Forte Pure zawiesina 100 g

23,66 zł
TEST - Dostawa jeszcze dziś!
Ibufen Junior  0,2 g 10 kapsułek
Produkt dostępny w magazynie

Ibufen Junior 0,2 g 10 kapsułek

8,38 zł