Panadol Extra 12 tabletek

Panadol Extra 12 tabletek

10,45 zł

Cena jednostkowa: 8,70 PLN za 10 tabletek

Produkt dostępny w magazynie
Dostawy
Płatności
Zwroty
PayPo
Opis produktu

PANADOL EXTRA (500 mg + 65 mg) x 12 tabletek powlekanych

Paracetamolum + Coffeinum

Paracetamol zawarty w produkcie leczniczym Panadol to substancja przeciwbólowa i przeciwgorączkowa. Działanie wynika z hamowania aktywności ośrodkowej cyklooksygenazy odpowiedzialnej za powstawanie czynników podnoszących temperaturę ciała i pobudzających receptory bólowe. Związek nie wywiera wpływu przeciwzapalnego ani nie zmniejsza syntezy prostaglandyn na obwodzie, dzięki czemu - w porównaniu do leków z grupy NLPZ - nie drażni błony śluzowej żołądka i nie zaburza procesów krzepnięcia krwi.
Drugi związek aktywny to kofeina, która pobudza ośrodek naczynioruchowy, przez co zwęża patologicznie rozszerzone mózgowe naczynia krwionośne odpowiedzialne za naczyniowe bóle głowy (np. migreny). Ponadto, zwiększa wchłanianie paracetamolu ze światła przewodu pokarmowego, wskutek czego nasila jego działanie.

Wskazania

Paracetamol działa przeciwbólowo w:
  • bólach głowy,
  • gardła,
  • migrenach,
  • bólach zębów,
  • bólach kostnych, stawowych i mięśniowych
  • bólach menstruacyjnych.
  • Preparat Panadol Extra może być stosowany w:
  • przeziębieniach,
  • stanach grypopodobnych.
  • Działa przeciwgorączkowo.

Skład

  • 1 tabletka: paracetamol - 500 mg, kofeina - 65 mg;
  • substancje pomocnicze: skrobia żelowana, skrobia kukurydziana, powidon, potasu sorbinian, talk, kwas stearynowy, kroskarmeloza sodowa, hydroksypropylometyloceluloza, triacetyna.

Dawkowanie

Dorośli:
  • w zależności od nasilenia dolegliwości 1 do 2 tabletki preparatu Panadol Extra co 4 godziny. Preparatu Panadol Extra nie należy przyjmować częściej niż co 4 godziny.

Przeciwwskazania

  • Nie należy stosować preparatu Panadol Extra u osób z nadwrażliwością na paracetamol lub kofeinę.
  • Nie wolno przyjmować preparatu Panadol Extra łącznie z innymi lekami zawierającymi w swoim składzie paracetamol.
  • Ciężka niewydolność wątroby lub nerek, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, choroba alkoholowa, pierwszy trymestr ciąży, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie, bezsenność.

Opakowanie

12 tabletek

Uwagi

  • Nie wolno przekraczać 4 dawek (8 tabletek) w ciągu doby.
  • Preparat nie jest zalecany dla dzieci poniżej 12 roku życia.
Rozwiń pełny opis produktu

Ulotka

Rodzaj produktu

Lek

Marki
EAN
5909990153510
Substancje czynne z rejestrów leczniczych
Grupy produktowe
Dodaj opinię
Etopiryna 10 tabletek
Produkt dostępny w magazynie

Etopiryna 10 tabletek

22,73 zł
Pyralgina 500 mg 12 tabletek
Produkt dostępny w magazynie

Pyralgina 500 mg 12 tabletek

12,49 zł
Fervex o smaku malinowym 12 saszetek
Produkt dostępny w magazynie

Fervex o smaku malinowym 12 saszetek

21,95 zł