
Opis produktu
Polopiryna Complex jest lekiem wieloskładnikowym o skojarzonym działaniu składników: - Kwas acetylosalicylowy łączy działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne - Fenylefryna zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych, przez co udrażnia przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienia oczu. - Chlorfenamina łagodzi objawy nieżytu nosa (katar i kichanie).
Wskazania
Lek zaleca się stosować w kompleksowym leczeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak: - gorączka, - dreszcze, - ból gardła, - bóle mięśniowe i kostno-stawowe, - bóle głowy (m.in., spowodowane zmniejszeniem drożności zatok przynosowych w wyniku obrzęku błony śluzowej nosa i ograniczenia jego drożności), - obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, - nadmierna wydzielina śluzowa z nosa, - kichanie, - łzawienie z oczu.Skład
Substancjami czynnymi leku są: kwas acetylosalicylowy, fenylefryny wodorowinian, chlorfenaminy maleinian. Każda saszetka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego i 15,58 mg fenylefryny wodorowinianu oraz 2 mg chlorfenaminy maleinianu. Pozostałe składniki leku to: krzemionka koloidalna bezwodna, sacharoza, sacharyna sodowa, sodu cyklaminian, kwas cytrynowy bezwodny, aromat pomarańczowy.Dawkowanie
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 16 lat: 1 saszetka co 6 - 8 godzin w zależności od potrzeby. Nie należy przekraczać dawki 4 saszetek na dobę. Zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody, wymieszać i wypić. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju.Opakowanie
8 saszetekRozwiń pełny opis produktu
Ulotka
Cechy produktu
Rodzaj produktu
Lek
EAN
5907529464885
Substancje czynne z rejestrów leczniczych
Grupy produktowe
Opinie
Dodaj opinię

Produkt dostępny w magazynie
Inovox Express smak miodowo-cytrynowy 24 pastylki + Gripex Duo 16 tabletek powlekanych
35,48 zł

Produkt dostępny w magazynie
Inovox Express smak miodowo-cytrynowy 24 pastylki + Gripex Duo 16 tabletek powlekanych
35,48 zł

Produkt dostępny w magazynie
Inovox Express smak miodowo-cytrynowy 24 pastylki + Gripex Duo 16 tabletek powlekanych
35,48 zł

Produkt dostępny w magazynie
Nurofen Forte ibuprofen 400 mg na silny ból i gorączkę tabletki 48 szt.
25,95 zł

Produkt dostępny w magazynie
Nurofen Forte ibuprofen 400 mg na silny ból i gorączkę tabletki 48 szt.
25,95 zł

Produkt dostępny w magazynie
Nurofen Forte ibuprofen 400 mg na silny ból i gorączkę tabletki 48 szt.
25,95 zł