
Opis produktu
Lek Paracetamol Zentiva zawiera paracetamol, substancję czynną o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym.
Wskazania
Lek Paracetamol Zentiva, tabletki jest stosowany w krótkotrwałym, objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, takiego jak: ból głowy, ból zębów, ból menstruacyjny, ból mięśni i stawów podczas grypy i przeziębienia, i (lub) w celu obniżenia gorączki.Lek Paracetamol Zentiva 500 mg jest przeznaczony dla dorosłych, młodzieży i dzieci o masie ciała powyżej 21 kg (w wieku 6 lat i powyżej).Jeśli po upływie 3 dni (w przypadku gorączki) lub 5 dni (w przypadku bólu) nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy powiedzieć o tym lekarzowi.Nie należy podawać leku dzieciom dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.
Skład
- Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.
- Pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana żelowana, skrobia kukurydziana, talk (E 553), kwas stearynowy (E 570), powidon (E 1201), potasu sorbinian (E 202).
Dawkowanie
Wiek | Masa ciała | Dawkowanie | Maksymalna dawka dobowa |
6 do 8 lat | 21 do 24 kg | ½ tabletki (250 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin | 2,5 tabletki (1,25 g) |
9 do10 lat | 25 do 32 kg | ½ tabletki (250 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin | 3 tabletki (1,5 g) |
10 do 12 lat | powyżej 33 kg | 1 tabletka (500 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin | 4 tabletki (2 g) |
12 do 15 lat | 34 do 60 kg | 1 tabletka (500 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin | 6 tabletek (3 g) |
powyżej 15 lat | 34 do 60 kg | 1 tabletka (500 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin | 6 tabletek (3 g) |
powyżej 15 lat | powyżej 60 kg | 1 do 2 tabletek (500 do 1000 mg) w razie potrzeby, w odstępach co najmniej 4 do 6 godzin | 6 tabletek (3 g)* |
* Maksymalną dawkę dobową 8 tabletek (4 g) mogą przyjmować wyłącznie pacjenci z masą ciała powyżej 60 kg po konsultacji lekarskiej.
Opakowanie
50 tabletekRozwiń pełny opis produktu
Ulotka
Cechy produktu
Rodzaj produktu
Lek
Producent
EAN
5909991487720
Substancje czynne z rejestrów leczniczych
Grupy produktowe
Opinie
Dodaj opinię

Produkt dostępny w magazynie
Nurofen Express Forte ibuprofen 400 mg na ból i gorączkę kapsułki 20 szt.
16,07 zł

Produkt dostępny w magazynie
Nurofen Forte ibuprofen 400 mg na silny ból i gorączkę tabletki 48 szt.
25,95 zł

Produkt dostępny w magazynie
Nurofen Express Forte ibuprofen 400 mg na ból i gorączkę kapsułki 20 szt.
16,07 zł

Produkt dostępny w magazynie
Nurofen Forte ibuprofen 400 mg na silny ból i gorączkę tabletki 48 szt.
25,95 zł

Produkt dostępny w magazynie
Nurofen Express Forte ibuprofen 400 mg na ból i gorączkę kapsułki 20 szt.
16,07 zł