Metafen 10 tabletek

Metafen 10 tabletek

8,58 zł

Cena jednostkowa: 8,58 PLN za 10 tabletek

Produkt dostępny w magazynie
Dostawy
Płatności
Zwroty
PayPo
Opis produktu
METAFEN to dostępny bez recepty lek przeciwbólowy, zawierający połączeniu ibuprofenu i paracetamolu w jednej tabletce.

Wskazania

  • bóle różnego pochodzenia, w tym: bóle głowy, migrena, bóle menstruacyjne, bóle zębów, bóle mięśni, bóle kości i stawów, bóle lędźwiowo-krzyżowe, bóle pourazowe, nerwobóle.
  • Gorączka w przebiegu przeziębienia, zakażeń wirusowych i innych chorób.

Skład

Ibuprofenum + Paracetamolum 200 mg + 325 mg

Dawkowanie

Doustnie, po posiłku.
  • Dorośli jednorazowo 1 lub 2 tabletki (w razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę, nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę),
  • dzieci powyżej 12 roku życia jednorazowo 1 tabletka ( w razie konieczności dawkę można powtórzyć do trzech razy na dobę, nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę).
  • Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Przeciwwskazania

  • uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol, ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników leku
  • uczulenie (nadwrażliwość) na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy; występowanie w przeszłości astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego (choroby skóry i błon śluzowych, charakteryzującej się występowaniem obrzęków), skurczu oskrzeli, nieżytu nosa lub pokrzywki, związanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ
  • ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby
  • choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy (czynnej lub w wywiadzie); perforacji lub krwawień, również tych występujących po zastosowaniu leków z grupy NLPZ
  • ciężkie nadciśnienie tętnicze
  • ciężka choroba układu sercowo-naczyniowego, tachykardii (przyspieszonej akcji serca), dławicy piersiowej
  • ciężka niewydolność serca
  • ciąża i karmienie piersią
  • jednoczesne przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych oraz w skazie krwotocznej (skłonności do krwawień w obrębie np. skóry i błon śluzowych, nosa, układu pokarmowego)
  • zatrzymanie moczu
  • jednoczesne przyjmowanie innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2
  • u pacjentów u których występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6 fosforanowej
  • u dzieci w wieku poniżej 12 lat
  • choroba alkoholowa

Opakowanie

10 tabletek

Rozwiń pełny opis produktu

Ulotka

Rodzaj produktu

Lek

EAN
5909991183431
Substancje czynne z rejestrów leczniczych
Dodaj opinię
Olejek Fengyoujing olej NARCYZOWY 3ml
Produkt dostępny w magazynie

Olejek Fengyoujing olej NARCYZOWY 3ml

6,67 zł
Apap Noc 12 tabletek
Produkt dostępny w magazynie

Apap Noc 12 tabletek

11,38 zł
Panaprex 0,5 g 50 tabletek powlekanych
Produkt dostępny w magazynie

Panaprex 0,5 g 50 tabletek powlekanych

9,01 zł